Téměř tři čtvrtě roku nebylo o Johaně Novotné slyšet. Z dohledu veřejnosti zmizela vloni v květnu krátce po zatčení poslance a tehdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha obžalovaného z manipulace veřejných zakázek.

Novotná, která šéfovala právě sekci veřejných zakázek, si sbalila věci a bleskově podepsala výpověď. Formálně dohodou. A na cestu ještě dostala od ředitele krajského úřadu skvělé pracovní hodnocení, přestože Rathova nástupkyně na hejtmanském postu Zuzana Moravčíková uvedla, že Novotné nevěří a chce se jí zbavit.

Dobrý pracovní posudek se Johaně Novotné náramně hodil. Ale až po osmi měsících, během kterých musela svou roli na kraji vysvětlovat protikorupčním detektivům.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.