Sedm měsíců od voleb je jasné, že místa v dozorčích radách krajských firem se stále nerozdělují podle kvalifikace, ale podle politického klíče. Podle kritiků tak firmám chybí odborný dohled a politici se dostávají do střetu zájmů.

Server IHNED.cz prověřil všechny firmy, jejichž úplnými nebo částečnými vlastníky jsou kraje. Ukázalo se, že aktuální složení dozorčích rad zcela kopíruje výsledky loňských podzimních voleb. Ty vyhrála ČSSD, druhá skončila KSČM, až za ní se umístila ODS a KDU-ČSL.

V dozorčích radách krajských firem sedí celkem 544 lidí, z toho více než polovinu tvoří politici. A nejvíce zástupců teď má právě ČSSD, celkem 141.

Sociální demokraté uzavřeli ve většině krajů koalici s KSČM. Komunisté proto disponují druhým nejvyšším počtem křesel v dozorčích radách, sedí na nich celkem 53 členů této strany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.