Šéf svijanského pivovaru Roman Havlík spřádá plány na odvetu občanskému sdružení Test, které ve svém časopisu dTest zveřejnilo nelichotivé výsledky rozborů jeho lahvového piva. A jde na to přes peníze.

Havlík navrhl kolegům z vedení svazu pivovarů a sladoven, zda nezkusit šikovným lobbingem stopnout milionové státní dotace, které vydavatel časopisu každoročně dostává od ministerstva průmyslu.

Roman Havlík, který je zároveň místopředsedou svazu pivovarníků, tak zareagoval poté, co dTest minulý týden za velké pozornosti médií zveřejnil výsledky svých kontrol. Ty objevily v desítkách českých lahvových piv nadměrné množství mykotoxinů – jedovatých látek, které se do piva dostanou z obilných plísní. Nejhůře při kontrole dopadly kromě Svijanské kněžny ještě náchodský Primátor nebo pivo z Žatce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.