Pochybnosti kolem stamilionové zakázky na výplatu sociálních dávek, kvůli níž policisté stíhají bývalého ministerského náměstka Vladimíra Šišku, dostávají nový směr.

Rozpadá se obhajoba exministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09), který opakuje, že stát díky kritizované zakázce na správu počítačových aplikací výrazně ušetří. Jeho bývalý úřad v úterý přiznal, že ve skutečnosti nedokáže spočítat, jestli služba není mnohem dražší než dřív.

Drábek se Šiškou od výplaty dávek od loňského ledna odstřihli dlouholetého dodavatele, firmu OKsystem. A bez výběrového řízení pak aplikace, které co chvíli padaly, svěřili společnosti Fujitsu a řetězci jeho subdodavatelských firem.

V roce 2011 zaplatilo ministerstvo OKsystemu 480 milionů, loni už nový dodavatel Fujitsu dostal 623 milionů. Podle dnešního vedení ministerstva se ale nedá jednoznačně říct, že by provoz systému byl dražší.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.