Hejtman, městský zastupitel i člen výboru Regionální rady regionu soudržnosti. A k tomu ještě člen pěti dozorčích rad. Martin Netolický (ČSSD) dokáže sedět na několika židlích najednou.

Není ale sám, kdo kromě svého zaměstnání dokáže kontrolovat hospodaření pěti firem. Jak vyplynulo z exkluzivního průzkumu IHNED.cz mezi krajskými firmami, takových rekordmanů je pět. Všichni jsou navíc členy dozorčích rad nemocnic v Pardubickém kraji. A to vychází právě ze strategie hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. "Nemocnice si vzájemně konkurovaly, parazitovaly jedna na druhé. Nutně jsme potřebovali sjednotit systém řízení," říká.

Také ve Zlínském kraji se ale najdou lidé, kteří naráz hlídají několik společností. Radní Lubomír Nečas a zastupitel Libor Lukáš jsou členy čtyř dozorčích rad.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.