Regionální rada pražské ODS rozhodla, že nepřistoupí na návrh koaliční smlouvy TOP 09, která žádá funkci primátora a sedm křesel v jedenáctičlenné radě.

Na stejném závěru se shodli i zastupilé, jejich klub vzal rozhodnutí regionální rady na vědomí. ODS připravila vlastní upravený návrh koaliční smlouvy s tím, že ho ještě večer přadají členům vyjednávacího týmu za TOP 09.

Členové regionální rady ODS jednohlasně už podpořili usnesení zastupitelského klubu, který už v úterý vyjádřil podporu primátoru Bohuslavu Svobodovi. Občanští demokraté trvají na stávajícím rozdělení sil v radě, jsou však ochotni vyjednávat o přerozdělení kompetencí. ODS by tak měla nadále pět členů rady včetně primátora a TOP 09 křesel šest.

"Regionální rada v plném rozsahu podpořila stanovisko klubu a všemi hlasy přijala stanovisko, že žádný z členů zastupitelstva za ODS nedá hlas pro jakékoliv personální změny," řekl primátor.

Pražské zastupitelstvo jedná už ve čtvrtek, mohlo by tak rovnou hlasovat i o změnách na pozicích v radě a v jejím čele. "Zda k tomu dojde již ve čtvrtek, na to neumím odpovědět. Záleží to na rozhodnutí TOP 09 a ČSSD. Protože žádnou jinou možnost jak to udělat nemají, než to provést svými hlasy a hlasy sociálních demokratů," vyjádřil se k možnému konci ve funkci Svoboda.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.