Pravoslavný kněz Sergej Baranov dostal v dubnu v Česku azyl. Informaci přineslo sobotní vydání deníku Právo. Podle českého ministerstva vnitra byl v Rusku pronásledován pro politické názory. Baranov se zapsal do povědomí především tím, že se odvážil pozdvihnout hlas proti odsouzení členek punkové skupiny Pussy Riot do vězení za výtržnost v moskevském chrámu.

„Konečně jsem získal klid a mohu svobodně a bez obav mluvit o tom, co si myslím, a nebát se pronásledování. Život zasvětím službě v klášteře,“ řekl Právu Baranov, který chce podle svých slov konvertovat k řeckokatolické církvi a účastnit se případného založení kláštera v Česku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.