Na svůj facebookový profil si Jiří Vávra minulou středu napsal citát pražského primátora Karla Baxy zvoleného v roce 1922 o tom, jak má vypadat vláda v Praze: "Musí býti vedena z hlediska ušlechtilého, spravedlivého pojímání všech potřeb lidových."

Druhý den ráno TOP 09 v čele se šéfem svého klubu Vávrou odvolala ve spolupráci s ČSSD primátora Bohuslava Svobodu a další dva radní za občanské demokraty. A začala jednat o sestavení nové magistrátní koalice.

Právě Vávra je podle důvěryhodných zdrojů Hospodářských novin jedním z hlavních favoritů na primátorský řetěz. A to i díky velmi dobrým kontaktům na vedení celorepublikové TOP 09. Přesto doteď zůstával tenhle třiapadesátiletý podnikatel, bývalý novinář a dosavadní šéf finančního výboru v rámci pražské politiky tak trochu v pozadí. Stejně jako jeho názory. Nebo cokoli, co by mohlo dát dohromady odpověď na otázku: Kdo je vlastně ten ambiciózní muž, který může převzít zodpovědnost za hlavní město?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.