Konkurz Farmy Bolka Polívky se mění ve strategickou právní bitvu. Věřitelé se rozdělili do dvou táborů: jedni prosazují, aby podnik fungoval i nadále a přitom se hledal kupec, druzí - hlavně pak miliardář Alexandr Seidl - by areál nejraději nechali zavřený. A samotný Polívka jasné slovo, zda farmě ponechá své jméno, ještě neřekl. "Má to těžké. Zvažuje, zda s tím bude i nadále spojený. Celé to vybudoval a teď by tam měl dělat jen jakéhosi maskota," chápe umělcovo dilema nynější šéf farmy, její konkurzní správce Michal Edl.

HN: Jste v kontaktu s Bolkem Polívkou? Bavíte se o farmě spolu?

Jsme. Já mám pana Polívku rád. Líbí se mi jeho humor, vážím si ho jako umělce a divadelníka, ale v byznysu udělal několik chyb. Ještě v roce 2008 farma celkem fungovala, ale pak se to pokazilo. Několikrát jsem s ním mluvil o tom, zda bude mít zájem areálu propůjčit své jméno, zaštítit ho, občas tam zajet a udělat show.

Ale jasnou odpověď zatím nemám. Pro něj to celé musí být hodně frustrující, vybudoval vše v podstatě na zelené louce z bývalého kravína a nyní je ve velmi složité situaci.

HN: Jaká je podle vás cena areálu?

Účetní hodnota, se kterou operoval pan Polívka, byla cca 40 milionů. Já jsem nechal udělat soudním znalcem posudek na nemovitosti a movitý majetek a ten majetek ohodnotil v rozmezí 14 až 18,5 milionu. Záleželo by třeba na tom, zda by farma fungovala, a podobně. Teď si ještě nechávám se souhlasem věřitelského výboru ohodnotit, jaká by byla cena, kdyby se to prodávalo jako podnik, nikoli jako soubor nemovitostí.

Výhodou by pak bylo, že nový majitel by na sebe převzal i dodržování podmínek dotace, takže Regionální rada Regionu soudržnosti Jihovýchod by už nemusela figurovat mezi věřiteli – ze seznamu dluhů by zmizelo přes dvacet milionů. Na ostatní věřitele by pak zbyla vyšší částka z ceny prodeje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.