Metylester je zatím schovaný v drobných kvítcích, kterých je na polích 120 395 700 000, samozřejmě zaokrouhleně. Na 401 tisících hektarech neroste řepka olejka zajisté absolutně pravidelně.

Přebarvení českých polí začalo v devadesátých letech minulého století, za jedno desetiletí se žluté plochy rozrostly téměř čtyřnásobně. Vše odstartovala biopaliva a dotace, meřo přidávaný do benzinu i nafty byl tahák, kvůli kterému zemědělci zaorali zbytky cukrové řepy a vrhli se na řepku. I bez cukrovky byl jejich život najednou sladký. Řepka frčela.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.