I přes vážná podezření o pochybných finančních tocích v Hospodářské komoře zůstává Petr Kužel jejím prezidentem. Delegáti čtvrtečního neveřejného sněmu komory dokonce ani nepřipustili, aby se o Kuželově setrvání ve funkci hlasovalo.

Na program jednání se nedostal bod, při kterém účastníci sněmu měli rozhodnout, zda je pro ně prezident i přes podezřelé zakázky nadále důvěryhodný. „Delegáti dali najevo, že vůbec nechtějí hlasovat. A že panu prezidentovi věří,“ řekl pro IHNED.cz viceprezident komory Pavel Bartoš.

Petr Kužel tak ustál tlak na své odvolání poté, co auditoři ze společnosti Ernst & Young odhalili v účetnictví komory neprůhledné penězovody, díky nimž byly přes spřízněné firmy vyvedeny desítky milionů korun.

„Žádná kauza není,“ odráží Petr Kužel veškeré útoky. A na firmy, které se do podezřelých obchodů zapletly, prý chystá žaloby. Odkazuje se přitom na jiný audit, který si nechal udělat v advokátní kanceláři exministra spravedlnosti Pavla Němce a který prý říká, že za chyby nemůže on, ale jeho podřízení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.