Čechošvýcarka Nina Kašíková má ten telefonát stále v živé paměti. Koncem listopadu 2011 jí do Curychu zavolala domovnice z činžovního domu, který vlastní na pražském Žižkově.

„Vyděšená se mě ptala, jak jsem mohla prodat dům, aniž bych o tom komukoliv z nájemníků řekla. Byl pátek večer a já celý víkend zkoušela zjistit, co se děje,“ vzpomíná.

Zjistila to záhy – v katastru nemovitostí byl najednou jako majitel jejího činžáku s hodnotou 40 milionů korun uveden jistý pražský podnikatel s několika exekucemi na krku. „Jméno mi nic neříkalo. Věděla jsem jediné: určitě jsem mu dům neprodávala,“ říká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.