Nebývá v politických kampaních zrovna zvykem, aby se jejich zásadními postavami stávali ministři průmyslu a obchodu. Sídlo tohoto ministerstva na břehu Vltavy u Revoluční třídy vyhlíží sice impozantně, upřímně si však řekněme, že jeho velikost donedávna o něco převyšovala jeho politický význam.

Jenže teď je to tady a my téměř bez dechu sledujeme strhující souboj mezi Martinem Kubou, též prvním místopředsedou ODS, proslavené svým sociálním cítěním a pochopením pro nutnost regulace příliš divokého trhu, a jeho stínem Milanem Urbanem z ČSSD, známým též pod přezdívkou Pizza boy, kterou si odnesl po úspěšném pokusu proniknout jako poslíček do blízkosti bossů ČEZ během jejich toskánské dovolené a vyjednat s nimi nižší ceny elektřiny. Téma je snad jasné na první dobrou: jsou to ŠMEJDI. (To nemá být pokus o lacinou politickou satiru, ale klidně to někde prodám. Haha. Hahaha. Tak nic.)

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru