Na hlavním nádraží postávají před informačními tabulemi desítky nervozních lidí. Že mají vlaky kvůli povodním i více než hodinu zpoždění, cestující většinou chápou, vadí jim ale, že se o něm dozvídají hodně pozdě.

"Jedeme na Moravu. Odjezd má být za tři minuty, stále ale nevíme, odkud," říká Mirek z Bohumína. Ve skupince přátel se jako ostatní opírá o jízdní kolo a nespouští z očí informační tabule.

"Jestli to někoho z příbuzných vyplavilo? To se teprve dozvíme. Právě jsme přijeli z daleké ciziny a jsme z toho všeho docela překvapení," vysvětluje.  "Možná tu budeme čekat do večera," dodává skepticky. Chvíli nato se ale ozve hlášení, že jejich rychlík směr Žilina má "jen" 15 minut zpoždění.

Kvůli zaplaveným kolejím nebo popadaným stromům je nyní na území České republiky uzavřeno 20 železničních tratí, především ve Středočeském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Zpoždění vlaků se počítají na desítky minut až hodiny.

V době krátce po poledni měly na pražském hlavním nádraží hlášené největší zpoždění vlaky z Českých Budějovic – 100 minut, poté Děčín a Ústí nad Labem–- 80 minut.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.