Hladina Berounky znovu stoupá. Přitom tato řeka je pro Prahu momentálně klíčová, protože její průtok nelze na rozdíl od Vltavy regulovat. Na jejím dolním toku totiž není žádná vodní nádrž.

Podle ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS)bude Berounka kulminovat v noci, vltavská kaskáda je však už plná. „Ve středních Čechách a v Praze ten příběh ještě neskončil,“ prohlásil Chalupa.

Změny hladiny a průtoku v Berouně se v Praze projeví zhruba za šest hodin. V Berouně má řeka kulminovat někdy kolem jedné hodiny v noci, v Praze tedy v úterý ráno.

Berounka roste i na svém horním toku, v Plzni bude od 19:00 uzavřen Jateční most. Nejrychleji hladina roste na měřicí stanici Zbečno, kde přibývá zhruba 10 centimetrů za hodinu. Během čtyř hodin hladina vzrostla o půl metru.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.