1) Pražské metro

Pražané se nemohou na podzemní dráhu příliš spoléhat. V provozu je totiž ještě méně stanic než v pondělí.
Metro A: Je v provozu pouze v úseku Náměstí Míru – Depo Hostivař. V úseku Podbaba – Želivského je zavedena náhradní tramvajová doprava XA.

Metro B: Je v provozu pouze v úsecích Zličín – Radlická a Hloubětín – Černý Most. V úseku Radlická – Lehovec je zavedena náhradní tramvajová linka XB.

Metro C: Je v provozu v úsecích Háje – Muzeum a Kobylisy – Letňany. V úseku Kobylisy – Pražského povstání je zavedena náhradní autobusová doprava XC.

Aktuální informace o spojích najdou cestující na webu dopravního podniku nebo na infolince 296 19 18 17.

mhd 4 6 2013

2) Výluky pražských tramvají

Cesta do práce může být pro Pražany nepříjemným dobrodružstvím. Kvůli velké velké vodě nejezdí tramvaje do Modřan, tedy ze zastávky Nádraží Braník do stanice Levského.

Naopak Libeňský most je pro tramvaje stále průjezdný a obnovena byla i doprava mezi Palmovkou a Kobylisy.

Nejvytíženějším úsekem tramvajového provozu je oblast Radlické ulice, kde kapacita tratí nedovoluje větší nasazení vozů pro zachování plynulosti dopravy.

Úplně zrušené jsou linky: 2, 4, 5, 6, 8, 14, 17, 24.

3) Dopravní chaos v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem očekává nejhorší povodňovou situaci v úterý odpoledne. V krajském městě uzavřeli v noci oba silniční mosty spojující čtvrť Střekov se zbytkem města. Krátce před 05:00 k ní vyrazil první speciální vlak. Podle policie je uzavřeno mnoho silnic na obou březích Labe. Řeka bude podle meteorologů nejspíš kulminovat ve středu dopoledne při výšce hladiny 11,3 metru a průtoku 4150 metrů krychlových za sekundu, což je hodnota stoleté vody. Střekov zůstal pro auta odříznutý od zbytku města. Ve čtvrti bydlí asi 13 tisíc lidí, část z nich už se musela evakuovat.

4) Problémy na trati Děčín - Ústí nad Labem - Kralupy nad Vltavou - Praha

Profil železničního tahu z Prahy na sever Čech kopíruje Vltavu a Labe. Cestující tak musejí počítat s problémy. V úterý ráno bylo uzavřeno nádraží v Kralupech nad Vltavou, kde velká voda způsobila závady trakčního vedení, spoje jezdí odklonem. Vlaky nabírají zpoždění.

5) Dálnice

Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková České televizi řekla, že v Ústí nad Labem je kvůli záplavám uzavřen exit z dálnice D8.

Na soupis všech uzavřených úseků silnic se můžete podívat ZDE

6) Zatopená Strakonická ulice

Kamiony jsou kvůli zatopení pražské Strakonické ulice, která je důležitou výpadovkou z pražského Smíchova na jih, odkláněny již v Dobříši, objízdná trasa vede přes Hostomice. Osobní auta jsou odkláněna ze zbraslavské ulice Na Baních, a to buď na Břežanské údolí nebo na Komořanskou ulici. Sdělila to mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

V hlavním městě je celkem 56 uzavírek, pro auta je uzavřený Libeňský most, auta nejezdí ani po Smetanově nábřeží. Policisté budou na vybraných křižovatkách řídit dopravu tak, aby zajistili přednost autobusům a tramvajím.

Aktuální dopravní situaci si prohlédněte v mapě (doporučujeme prohlížeč Mozilla Firefox).

Související