První odhady škod v pražské zoo, jejíž dolní část je stále zaplavena, vyčíslilo vedení zahrady zatím na 160 milionů Kč, tedy zhruba polovinu škod, které napáchala povodeň v roce 2002.

A ředitel zoo Miroslav Bobek naléhá na to, že je třeba dlouhodobě vyřešit ochranu zahrady před záplavami.

Pražský magistrát v roce 2002 po katastrofálních záplavách rozhodl, že u zoo se nebudou budovat protipovodňová opatření. To se podle Bobka ukázalo jako nesprávné.

Nynější prozatímní primátor Tomáš Hudeček (TOP09) tomu rozumí: "Podle mého názoru je chyba šetřit na povodňových zábranách, když po každých povodních musíme z astovky milionů rekonstruovat pražskou zoo," prohlásil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.