Ačkoli česká armáda již začala v Afghánistánu pozvolna balit, poslední rok před svým stažením bude mít krušný. Ministerstvo obrany plánuje vyslat 150 vojáků na ochranu spojenecké základny Bagram, jejíž součástí je strategické zásobovací letiště. „Severoatlantická aliance nás požádala o poskytnutí jednotky na ochranu této základny. Nabídneme proto vyslání strážní roty,“ řekl serveru IHNED ministr obrany Vlastimil Picek.

Plán na vyslání jednotky je součástí plánu na další působení armády v Afghánistánu, který bude ve středu projednávat vláda. Vojáci mají začít letiště hlídat v říjnu a zůstat by měli po dobu jednoho roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.