Dokumentární film Radovana Síbrta Vězení umění dokazuje, že snímek odehrávající se převážně ve vězení může promlouvat o našich životech venku na svobodě mnohem více, než by se nám líbilo.

Skrze nevšední projekt uměleckých spoluprací vždy jednoho umělce a jednoho odsouzeného odhaluje film nečekané spojitosti těchto dvou mřížemi oddělených světů. Premiéru měl minulý týden.

Osudy za mřížemi

Na počátku dokumentu stál umělecký projekt "Věznice: místo pro umění", prezentovaný na přelomu let 2011 a 2012 stejnojmennou výstavou v pražském Centru současného umění DOX. Výsledný hodinu a půl dlouhý film vybral z původních více než třiceti dvojic pět těch pro kameru umělecky i lidsky nejzajímavějších.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.