Přestože počet uzavřených silnic oproti úterý klesl o téměř čtyři desítky, stále zůstává 99 úseků neprůjezdných. Nejvíce z nich je ve středních Čechách, Ústeckém kraji a v Praze.

Téměř dvacet úseků je pak kvůli rozlité vodě uzavřeno v Jihočeském kraji. Většinu z nich se podle policie podaří ve středu zprovoznit. Nejdéle ale budou uzavřeny silnice u Strunkovic nad Blanicí, kde se protrhly hráze kaskády rybníků.

Silnice

Rozvodněné řeky způsobily velké komplikace na řadě silnic. Několik ulic je uzavřeno například v Ústí nad Labem, v Děčíně je neprůjezdných několik mostů a řidiči neprojedou ani po pravém břehu Labe. Komunikace mezi Děčínem a Hřenskem je neprůjezdná, Hřensko je pak uzavřené celé.

U Mělníka jsou uzavřené dvě silnice první třídy, a to směrem na Neratovice po Obříství a směrem na Velvary po Novou Ves.

Kvůli zaplavené silnici je uzavřen i sjezd z dálnice D8 na 68. kilometru ve směru na Ústí nad Labem. U Veltrus je navíc uzavřen most pro kamiony nad 12 tun. Objízdná trasa vede po silnici R7 do Loun, dále po I/28 a I/15 do Mostu a dále po I/13 do Teplic, odkud se kamiony vrátí zpět na D8 ve směru do Německa. Důvodem opatření je podemletý pilíř na jednom z mostů.

Železnice

Kvůli povodním nadále nejezdí vlaky v úseku Děčín – Vraňany a z Vraňan do Roztok u Prahy. Zastaven je provoz i na trase z Mělníka do Štětí a z Prahy – Smíchova do Berouna.  Na trati mezi Moldavou v Krušných horách a Mostem pak železničáři odstraňují spadlé stromy na trati. Náhradní autobusovou dopravu zde nesjízdnost silnic neumožnila.

Nejezdí ani vlaky na okrajích Ústí nad Labem. Voda se dostala i do ústeckého nádraží, provoz vlaků ale neomezila. Cestujícím z Prahy do Ústí nad Labem České dráhy přesto doporučují využít trať přes Kralupy nad Vltavou.

Velká voda zkomplikovala provoz železnice i v jižních Čechách, konkrétně je uzavřena trať Protivín-Ražice. Provoz z Ražic do Českých Budějovic je možný pouze s omezením, pravděpodobně bude docházet k nepravidelným odjezdům.

Uzavřeno je i sedm dalších regionální tratí, především na severu Čech. Na několika dalších jezdí vlaky sníženou rychlostí.

Praha

Pražský dopravní podnik ve středu ráno obnovil provoz v pěti stanicích metra. Na lince A jde o stanici Muzeum a na lince B o stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská. Nadále ale zůstávají některé úseky uzavřené a jejich zprovoznění záleží na hladině vody.

Kolem poledne už by řidiči měli projet i Strakonickou ulicí, která je důležitou spojnicí Smíchova se Zbraslaví, Chuchlí a Radotínem.

Do Prahy se vrátí u některé vlakové spoje. Obnoven bude provoz linky S41 z Roztok do Libně a linky S8 z Hlavního nádraží přes nádraží v Krči do Vraného nad Vltavou.

Pražská hromadná doprava 5. června
Související