Nejpotřebnějšími věcmi v obcích, kde začínají s úklidem, jsou teď gumové rukavice, lopaty a savo. Už i z ulic středočeské Davle začínají postupně mizet pytle s pískem.

Voda v Davli zaplavila pouze nízko položené zahrádky, sklepy a přízemní místnosti domů ležících pod úrovní příjezdové silnice. Mladý muž z domku ležícího přímo u Maríny Davle hovoří o štěstí, voda prý byla na centimetr přesně s příjezdovou komunikací. „V roce 2002 jsem neviděl plot baráku," vzpomíná.

Davle, 5. června 2013

Davle, 5. června 2013Na hlavní silnici v Davli proběhlou povodeň připomínají jen pytle s pískem, které rychle mizí. Místní je hází na multikáru a doufají, že je dlouho nebudou potřebovat.

Davle, 5. června 2013

O kus dál ve Štěchovicích je situace na pohled méně idylická, ale lidé se tu na sebe radostně smějí. Strach, který prožili v minulých dnech, vystřídala euforie a uvolnění. Vjezd do postižené části Štěchovic, tedy tam, kde se strmým údolím vlévá do Vltavy jindy mírná říčka Kocába, je pro dopravu uzavřen. Jezdí tu jen záchranáři a místní, kteří věří, že v lagunách na silnici své vozy neutopí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.