Povodeň je v Česku, Německu, Rakousku, Slovensku, Maďarsku. Kdy nastává moment, kdy jako manažer odpovědný za celý region znervózníte, protože zátěž pro pojišťovnu by mohla být větší než obvyklá?

Takový moment asi není, protože pojišťovací politiku připravujeme dlouhodobě. Riziko hodnotíme neustále i s vědomím toho, že něco jako současná povodeň může nastat. A když už se něco takového stane, tak rolí pojištění je, aby zafungovalo co nejrychleji. A pro environmentální (týkající se životního prostředí, pozn. red.) rizika, za která jsem já odpovědný, je důležitá především prevence.

Na českých sociálních sítích se vtipkuje, že máme stoletou povodeň každých deset let. Mění se nějak hodnocení rizik tohoto typu z vašeho pohledu?

Firmy na to víc hledí. V každém dotazníku hodnocení rizik, což je základ pro zhodnocení, jsou podrobné otázky týkající se vzdálenosti k řece, četnosti povodní. A ty ověřujeme. Zejména v Německu jsou na to dobré databáze, odkud lze dostat velmi podrobný obraz záplavového nebezpečí. Firmy také investují a učí se toto riziko řídit a rozdělit.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se