Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odsoudil výroky ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, které údajně vyvolaly diplomatickou roztržku s Ázerbájdžánem. Podle Zemana kvůli sporům hrozí, že české firmy přijdou o kontrakty v zemi. Zeman ve čtvrtek na Hradě přijal velvyslance Ázerbájdžánu Tahira Taghizadeho.

Ministr zahraničí v březnu označil autoritářský režim prezidenta Ilhama Alijeva za "solidní rodinnou diktaturu". Spory prezidenta a ministra zahraničí jsou od prezidentské volby, ve které se utkali ve druhém kole, velmi napjaté.

Vládu v zemi známé svým ropným průmyslem kritizují nevládní organizace i mezinárodní společenství kvůli nedostatku demokracie. Alijev převzal v roce 2003 prezidentskou funkci po svém otci Gejdarovi. Opozice jeho zvolení označila za zmanipulované a vytrvale si stěžuje na omezování svých práv.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.