Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) si nechal vypracovat čtyři modely, které mu měly pomoci určit, kde v neděli a pondělí spadne nejvíce srážek. Výsledek? Bezradnost. Vedení ČHMÚ připouští, že stále nevědí, kde bude déšť nejsilnější.

„Modely se liší, může to být jak na jihu Čech, tak na severu Moravy,“ připustila náměstkyně ředitele ústavu Pavla Skřivanová. I proto zatím meteorologové nemohli vydat pro jednotlivé oblasti tradiční výstrahu. „Určit přesnou lokalizaci bouřek není možné, každý den se situace mění,“ dodala.

Meteorologové přitom počítají s tím, že někde by mohlo spadnout až 40 mm srážek.

Ústřední povodňová komise proto v pátek preventivně nařídila zachovat protipovodňová opatření a upouštění vody především v přehradách vltavské kaskády. Nařízení platí do odvolání.

„Povodeň trvá, povodně neskončily,“ konstatoval premiér Petr Nečas (ODS).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.