Mělník dělilo ve středu od katastrofy osm centimetrů. Kdyby hladina stoupla o tuto hodnotu, přelila by se do ulic středočeského města masa vody, která by utopila přes tři stovky domů. Na druhé straně hráze, za níž se valil rozbouřený proud, riskovala svůj život šestice hasičů, která musela zábranu bezpodmínečně zpevnit.

"Stáli u hráze, když jsme zpevňovali. Kdyby se to protrhlo, tak je to sebere. Já jsem to nařídil, takže bych to neunesl, kdyby se stalo neštěstí. Naštěstí je to za námi. Byly to okamžiky, kdy se rozhodovalo o našem městě, hráz ujížděla, když Labe kulminovalo. Kdyby nevydržela, městem by prošla sedmimetrová tsunami," popisuje situaci starosta Mělníka Ctirad Mikeš a na jeho hlase je stále znát stres.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.