Když minulý týden vystoupil ministr Kalousek živě v Radiožurnálu Českého rozhlasu, aby vysvětlil prominutí daní zasaženým povodněmi, drmolil a vypadávala mu slova. Záznam pořadu se ihned rozšířil internetem a lidé komentovali jeho indispozici jako "virózu" narážejíce na nedávnou omluvu podivného chování prezidenta Zemana. Ministr se nejprve vymluvil na únavu, ale po zveřejnění druhého rozhovoru pro TV Nova a TN.cz přiznal, že před vystoupením v médiích pil.

"Včera po skončení pracovní doby jsem si dal dvě skleničky a v souvislosti s tou únavou mě to totálně odbouralo," uvedl Kalousek, který zejména v rozhovoru pro TN.cz mluvil nesrozumitelně a měl problém dokončovat věty. "Je to něco, za co se stydím. Prostě ty stresové dny jsou výjimečné, já jsem tři noci nespal. Neřešíme jenom tyto otázky s povodněmi, mám i svůj vlastní problém s povodní," uvedl ministr. Dodal, že voda mu potřetí za jedenáct let vyplavila jeho dům.

Jeho přiznání si část lidí cení, alespoň podle reakcí na sociálních sítích. "To, že to dokáže normálně přiznat a nepokouší se z lidí dělat blbce, je velmi solidní. A to, že se omluvil svědčí o jeho slušnosti," míní diskutující Lucie Bracková. Další si však stěžují, že z politika někteří dělají hrdinu, ačkoli se provinil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.