Dálnice D5 na Plzeňsku je mezi 104. a 104,5 kilometrem průjezdná pouze v jednom směru a se sníženou rychlostí. Původně byla dálnice kvůli velké vodě uzavřena v úseku mezi 100. a 107. kilometrem v obou směrech. Komunikaci zaplavila voda a zavalilo bahno. Jaká je aktuální situace na silnicích, se můžete podívat zde.

"Voda jde přes dálnici pořád," uvedl operační důstojník dálniční policie z Ostrova u Stříbra. Na místě jsou silničáři, kteří povrch dálnice uklízejí. Doprava na objízdné trase poté zkolabovala, když v Heřmanově Huti havaroval kamion převážející kyselinu sírovou. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku chemikálie, řekl velící důstojník hasičů. Silnice II/203 z Heřmanovy Hutě do Nýřan je podle něj obtížně průjezdná.

Doprava na náhradní trase je velmi hustá. Podle hasičů se zřejmě pod kamionem převážejícím 23 tun kyseliny utrhla krajnice. "Kamion je na kolech, mimo komunikaci, jsou tam hasiči. Teď se řeší náhradní cisterna a přečerpávání kyseliny," uvedl hasič. Podle něj oblast postihly v minulé hodině silné deště, hasiči vyjíždějí do několika okolních obcí. "Místy má ale záchranný systém problém s průjezdností," dodal.

S uzavírkou se včera potýkala i dálnice D1. V rámci rekonstrukce dálnice zde probíhala demolice mostu na 107. kilometru dálnice. Kvůli tomu byla od sobotního večera do nedělního dopoledne zastavena doprava mezi Humpolcem a Jihlavou.

Záplavy zastavily dopravu na více než 60 silnicích

Kvůli záplavám bylo v pondělí uzavřeno v celém Česku víc než 60 silnic a dalších pozemních komunikací. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic. Například v centru Prahy je uzavřeno Bubenské nábřeží a Čechův most, uzavřen je i vjezd do Stromovky. Silnice a mosty jsou zavřené i na severu Čech.

V Litoměřicích je uzavřen Tyršův most, v Děčíně v Hankově ulici je zatopený viadukt. Kvůli zaplavené vozovce je uzavřený například úsek silnice číslo 62 mezi Hřenskem a Děčínem v délce asi osmi kilometrů.

V Jihočeském kraji je podemletá a dlouhodobě neprůjezdná silnice třetí třídy v Dobronicích u Bechyně na Táborsku. Uzavřeny jsou další silnice třetích tříd v Soběslavi a u obce Stádlec.

Strakonická ulice v Praze zůstává uzavřena pro těžká vozidla.

Související