Česko zná další případ korupce úředníků. Policie zatkla inspektory práce z Prahy Milana Ondroviče a Luboše Ticháčka, kteří měli kontrolovat švarcsystém. Místo toho ale vydírali podnikatele Ludmilu a Tomáše Kaštilovi a chtěli po nich úplatek za to, že o nalezených prohřešcích pomlčí.

Ondrovič s Ticháčkem strávili téměř tři týdny ve vazbě. Koncem května ale u odvolacího soudu uspěli se stížností, když se před soudcem Dušanem Paškou ke všemu přiznali. Policie je tak nyní vyšetřuje na svobodě.

„Zrušili jsme rozhodnutí prvoinstančního soudu a dva obviněné propustili z vazby,“ uvedla pro IHNED.cz Markéta Puci z Městského soudu v Praze, který ve svém rozhodnutí odmítl obavy nižšího soudu z toho, že Ondrovič s Ticháčkem budou ovlivňovat svědky a dál pokračovat v trestné činnosti.

Vazbu přitom soudce Dušan Paška zrušil i přesto, že policie oba obviněné podezírá z toho, že nežádali o úplatek poprvé a vydírali i jiné podnikatele.

Oba na korupční aféru už doplatili v zaměstnání - jako inspektoři k poslednímu květnu skončili. „Odešli dohodou, byla to jejich iniciativa,“ řekl vedoucí inspektor pražského oblastního inspektorátu práce Jaroslav Stádník.

Podrobněji kauzu nechtěl komentovat s tím, že nemá od policie žádné konkrétní informace.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.