Ministryně kultury Alena Hanáková (STAN) k 30. červnu ve funkci končí. Rezignaci se rozhodla podat po odpoledním setkání s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a předsedou STAN Petrem Gazdíkem.

„Člen vlády potřebuje politickou podporu, a tu jsem v poslední době necítila,“ vysvětlila důvody odchodu ministryně. Podle svých slov navíc většinu hlavních úkolů, které měla, zvládla dokončit.

Šéf Starostů a nezávislých Gazdík serveru IHNED.cz řekl, že Hanáková nezvládla komunikaci s odbornou veřejností. „Uvědomuji si, že resort převzala v těžké chvíli, v čase obrovských úspor, ale ta komunikace je z mého pohledu velmi důležitá,“ řekl.

Předseda TOP 09 Schwarzenberg dostal od Gazdíka čtyři jména, z nichž bude vybírat nástupce Hanákové. Ten by měl do funkce nastoupit 1. července.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.