Před třemi lety po odchodu Mirka Topolánka převzal post předsedy ODS jako Pan Čistý, který dokáže zbavit českou politiku korupce. Petr Nečas, věřící otec čtyř dětí z Moravy, navíc šťastně a dlouhé roky ženatý s manželkou Radkou, s doktorátem z přírodních věd, vypadal v tu chvíli pro Česko jako ideální volba v porovnání s konkurentem, kterým byl vůdce sociálních demokratů Jiří Paroubek.

Nečas se stal premiérem, znovu sliboval, že boj s korupcí bude jeho hlavní prioritou, odmítl ochranku pro sebe i rodinné příslušníky s tím, že to není potřeba, a důrazně se bránil i jakékoli spolupráci s lobbisty. Jedinou neřestí, kterou kdy v médiích připustil, je jeho až chorobná slabost pro čokoládu.

I přes četné korupční aféry se ale Nečasova vláda v médiích dočkala pochvaly za to, že umožnila emancipaci policie a státních zastupitelství.

Nyní se ukázalo, že právě díky posílení své moci policie a státní zastupitelství mohly provést razii přímo na Úřadu vlády a neváhaly zadržet ani Nečasovu nejbližší spolupracovnici a šéfku jeho kabinetu Janu Nagyovou, jeho "pravou ruku".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.