Premiér Petr Nečas dál hájí šéfku svého kabinetu Janu Nagyovou. Její "interakce" s Vojenským zpravodajstvím – ze které se zpovídala policii – podle premiéra vycházela z obav o jeho bezpečí. Nečas po nástupu do premiérské funkce odmítl (na rozdíl od svých minimálně tří předchůdců) ochranku pro sebe i pro svou rodinu. V několika případech však udělal výjimku kvůli hrozícímu bezpečnostnímu riziku.

V souvislosti s Nečasovým prohlášením o ochraně se okamžitě objevily spekulace, že se Úřad vlády obával bývalého šéfa civilní rozvědky Karla Randáka. Tedy člověka, se kterým se soudí kvůli zveřejnění platu Nagyové.

Někteří vás označují za ono "nebezpečí" pro premiéra. Co na to říkáte?

Že se to dalo čekat. Ale i kdyby to tak tisíckrát bylo, tak premiér, tím méně paní Nagyová, nemá právo do toho jakkoli zapojit Vojenské zpravodajství. Na to by měl pověřit BIS, když už, Vojenské zpravodajství s tím nemá co dělat, je to zcela mimo jeho působnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.