Situace je pro ODS velmi vážná, připustil v pátek v noci první místopředseda strany, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba poté, co skončilo jednání výkonné rady. Vedení strany podle něj v tuto chvíli vychází z informací, které mu dodává premiér Petr Nečas. „Samozřejmě byla slyšet i slova kritiky,“ uvedl Kuba

Během odpoledne začala docházet trpělivost vašim koaličním partnerům. Karolína Peake říká, že její důvěra v premiéra je na bodu mrazu, nějaké kroky zvažuje TOP 09. Nedoplatí ODS na to, že dnes ona neudělala nějaký první zásadní krok?

My jsme v této chvíli skutečně pracovali s informacemi, které máme a které nám premiér poskytl. Na jejich základě jsme se rozhodovali. Je naprosto jasné, že tato věc může mít nějaký informační vývoj, že se může dynamicky vyvíjet. A ODS je připravena na to reagovat. Skutečně říkám, že jednání bylo na základě sdělených informací. Mohou přijít reakce našich koaličních partnerů i nějaké informace, které prostě budou nutit ODS nějak reagovat. A na to jsme připraveni.

Takže je možné, že se ještě během víkendu sejde vedení strany?

Všichni si na výkonné radě uvědomovali, že situace je velmi vážná. Takže pokud to bude nutné, budou připraveni se kdykoliv rychle sejít.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.