Jsou politické trafiky odměnou za věrnost, nebo jde o korupci? Zadržení tří bývalých poslanců ODS znovu otevřelo diskuzi o této „šedé zóně“, v níž se umí politici velmi dobře pohybovat už dlouho – a to napříč všemi politickými stranami.

Policie a státní zástupci obvinili tři bývalé poslance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra z korupce, protože údajně vyměnili hlasování proti vládě za lukrativní funkce ve státem ovládané sféře. Premiér Petr Nečas v pátek ve sněmovně tento fakt označil za zcela běžný a tvrdil, že nechápe, o co se policie snaží. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.