Razie na Úřadu vlády a dalších místech mohou semlít mnohem více lidí, než kolik policie v posledních dnech obvinila. Podle zjištění HN se jedním z cílů čtvrtečního zátahu staly také zakázky, které uzavíraly státní podniky spadající pod ministerstvo zemědělství. A na které mohli mít přímý vliv pražští lobbisté Roman Janoušek a Ivo Rittig.

Policisté to uvádějí v příkazu k prohlídce bezpečnostních schránek v centru Prahy, který HN exkluzivně získaly. Ke schránkám měl přístup Rittigův blízký spolupracovník Václav Ryba.

V sejfech policisté hledali podklady především k výběrovým řízením, která organizoval podnik Povodí Vltavy v éře tehdejšího ministra zemědělství a nynějšího velvyslance v USA Petra Gandaloviče (ODS): šlo o pět stavebních zakázek za celkem sto milionů na úpravy vltavských vodních děl. „Na zakázkách se měl podílet JUDr. Roman Janoušek nebo jím vedené či ovládané společnosti,“ uvádějí policisté.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.