Martin Kuba se sám přihlásil k odpovědnosti za Občanskou demokratickou stranu a podle dílčích zpráv z jednání vedení ODS je jedním z možných kandidátů na budoucího premiéra. Má také velkou důvěru u členů ODS v regionech.

Přesto nemá post vůbec jistý. Média přišla s řadou jmen, která by mohla současnému ministrovi průmyslu a obchodu konkurovat. Už v neděli se objevily zprávy, že by premiérem mohl být exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, ač ten prohlásil, že Kubovu nabídku respektuje, mluví se i o Pospíšilově nástupci Pavlu Blažkovi. Do hry může vstoupit ministr dopravy Zbyněk Stanjura.

Předseda ODS a premiér v jedné osobě?

Kuba byl jako první místopředseda po odstoupení Petra Nečase pověřen vedením ODS až do volebního sjezdu, to ale nemusí vůbec znamenat, že bude premiérem. Nečas při příchodu na jednání širšího vedení ODS na dotaz, zda by mohl někdo jiný vést stranu a někdo jiný být za ODS premiérem, stručně uvedl: "Je to jedna z variant." Konkrétní jména možných kandidátů na premiéra nechtěl komentovat s tím, že si dokáže představit několik tváří.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.