Ještě před týdnem podnikatele Václava Rybu téměř nikdo neznal. Po rozsáhlé razii v nejvyšších českých mocenských patrech, která smetla premiéra Petra Nečase i jeho kabinet, se ale o Rybovi začne mluvit zřejmě mnohem víc než dosud.

Jak zjistil server IHNED.cz, Ryba nejenže má s podnikatelem Ivo Rittigem podíl v podezřelé firmě, ale současně hraje v Rittigových plánech důležitou roli: podle policie měl Ryba vykonávat hlavně špinavou práci. Důvod? Aby na Rittiga nebylo tolik vidět.

Ze soudního spisu, který má IHNED.cz k dispozici, vyplývá, že Ryba domlouval setkání, měl na starosti předávky peněz nebo si na sebe nechal pronajmout bezpečnostní schránky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.