V době, kdy se část politiků hroutí z demise vlády Petra Nečase, mají jazykovědci žně. Z policejních odposlechů v kauze vrchní ředitelky kabinetu premiéra Jany Nagyové, se totiž nedá pouze vyčíst, kdo komu a za co nabízel, ale také jak.

A tak se čeština rozrůstá o nová významová spojení nebo speciální přezdívky.

Když si Jana Nagyová volala s malým, bodrým kamarádem, který jí domlouval schůzku s tím hlavním, tedy s Pýtým, málokdo by dokázal rozluštit, s kým vlastně mluvila. Schůzku s Petrem Tluchořem, někdejším vůdcem pětice rebelujících poslanců, kteří loni na podzim odmítali podpořit vládní daňový balíček, takže hrozil pád Nečasova kabinetu, jí zprostředkoval někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.