Server E15.cz získal a zveřejnil usnesení o trestním stíhání trojice bývalých poslanců Marka Šnajdra, Ivana Fuksy, Petra Tluchoře, šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové a Romana Bočka, z něhož vyplývá, že ministerský předseda Petr Nečas pomáhal zajistit poslancům funkce v dozorčích radách polostátních firem. Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan ale nechce říci, zda bude Nečas obviněn.

Z tohoto usnesení je patrné, že se premiér Petr Nečas zúčastnil aktivně vyjednávání o získání postů v dozorčích radách pro rebelující poslance za to, že složí svůj mandát. Je tomu tak?

To nebudu komentovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.