Lukrativní posty ve státních a polostátních společnostech výměnou za politické ústupky. To jsou jedny z dosavadních hlavních obvinění, která vyústila v pád vlády Petra Nečase. Jedním z "odměněných" měl být také Roman Boček, bývalý náměstek ministrů zemědělství a dopravy. Z politiky odešel na post výkonného manažera Českých drah, kde měl na starosti kromě jiného správu majetku.

Z dokumentů, které se dostaly na veřejnost, vyplývá, se na politickém handlování měl podílet také generální ředitel Českých drah Petr Žaluda.

Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka ale generální ředitel nemůže složení představenstva ovlivnit. Nevyloučil ovšem, že se Žaluda mohl účastnit diskusí o obsazování postů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.