Detektivové při čtvrteční razii prohlíželi i kanceláře a bydliště vlivných pražských lobbistů Romana Janouška a Iva Rittiga. Oba lobbisté, které prozatím policie vede jako podezřelé, jsou v současnosti v zahraničí.

Zlato a hotovost zajištěné z bezpečnostních schránek spojují detektivové právě s Janouškem a Rittigem. Jejich advokáti to ale popírají.

Podle policie mohli mít oba muži, kteří mají pověst šedých eminencí, vliv i na některé zakázky, které uzavíraly státní podniky spadající pod ministerstvo zemědělství.

Roman Janoušek, který je údajně v Chorvatsku, se podle svého advokáta Víta Širokého zajímal, zda se má do Česka vrátit. Prozatím pro to ale podle Širokého není důvod, a proto zůstává lobbista v zahraničí.

Jste ve spojení s panem Janouškem, chystá se například zpět do České republiky?
Jsem s panem Janouškem ve spojení s telefonicky. Ale proč by měl jezdit?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.