Útvar pro odhalování organizovaného zločinu prý čelí po čtvrteční razii ve Strakově akademii trestnímu oznámení.

"Je na nás podáno trestní oznámení kvůli úniku informací," řekl pro IHNED.cz šéf útvaru Robert Šlachta. Dodal, že za oznámením stojí některý z advokátů sedmi zadržených, kteří jsou zapojeni do politického skandálu, jenž už si vyžádal pád vlády Petra Nečase.

IHNED.cz se snaží zjistit bližší informace na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Mluvčí inspekce řekla IHNED.cz, že instituce situaci sleduje a že zatím nebyl důvod policisty z ÚOOZ z ničeho takového podezírat. Údaje o trestním oznámení zatím nemá, stejně jako policejní prezidium.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasáhl ve Strakově akademii, na ministerstvu obrany a na dalších místech v Praze a ve středních Čechách v noci na čtvrtek. Zadržel mimo jiné bývalého šéfa Vojenského zpravodajství, exposlance ODS a šéfku kabinetu premiéra. Policisté prohledávali rovněž kanceláře lobbistů Iva Rittiga a Romana Janouška a zabavili přes sto milionů korun a desítky kilogramů zlata.

Aféra vyústila v pád vlády Petra Nečase, která nyní dál vládne v demisi. Politické strany hledají východisko z krize.

Šlachta už ve čtvrtek informoval o podrobnostech a průběhu vyšetřování a o zatýkání. Vyšetřovatelé prý na případu pracovali od začátku roku 2012. Zatím se ví, že jedna linie případu souvisí s tím, že bývalá šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová nechala sledovat jeho manželku Radku pomocí příslušníků Vojenského zpravodajství.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.