Petr Bendl má jako každý politik několik slabých míst, tím hlavním jsou ale lidé, jimiž se obklopuje. Teď si to ministr zemědělství z ODS uvědomuje víc než kdy dřív. Detektivové z protimafiánského útvaru navštívili v rámci rozsáhlé razie hned několik jeho blízkých spolupracovníků a známých.

Kromě lobbisty Iva Rittiga a jeho pobočníka Václava Ryby se zaměřili (jak zjistila Mladá fronta Dnes) také na advokáta Tomáše Jindru. A toho bývalý středočeský hejtman přímo zaměstnává.

„Nezlobte se, nemám čas,“ utekl Bendl ve sněmovně před dotazy, co pro něj Jindra, jeden z Rittigových obchodních partnerů, vlastně dělá.

O trochu sdílnější byl ministr průmyslu Martin Kuba, na jehož výplatní pásce je Jindra též. „Pana Jindru jsem zdědil po svém předchůdci Martinu Kocourkovi. Dokonce jsem mu na polovinu snížil úvazek,“ vysvětloval čerstvý lídr občanských demokratů. Jindra, jenž má podle policie přístup k Rittigovým bezpečnostním schránkám, mu prý dává právní rady.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.