Velkou část Prahy postihl v úterý večer rozsáhlý výpadek proudu, poté co u Kunratického lesa vybuchla krátce po 22:00 rozvodna elektřiny a vypukl tam požár. Kvůli němu postihl krátce před půlnocí velkou část Prahy výpadek elektřiny. Až třetina metropole se ponořila do tmy, mimo jiné Záběhlice, Jižní Město, Michle, Spořilov nebo Horní Měcholupy.

Výpadek trval asi hodinu a půl, krátce po půlnoci se podařilo obnovit dodávku proudu do všech postižených oblastí, řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec. Podle mluvčí České energetické přenosové soustavy (ČEPS) Zuzany Dvořákové při neštěstí nebyl nikdo zraněn.

Podle Holubce technici zasažené oblasti postupně přepojovali na jiné rozvodny. V Praze 4 a v Praze 10 v souvislosti havárií netekla ani voda. Hasiči na řadě míst vyprošťovali lidi uvízlé ve výtazích.

Plameny z trafostanice, která leží mezi dálnicí D1 a studentskými kolejemi na Jižním Městě, šlehaly podle očitých svědků do výše několika metrů. Pražský magistrát krátce po půlnoci uvedl na Twitteru, že požár už nenabírá na intenzitě.

V ulici U Kunratického lesa byl policií vyhlášen zákaz vycházení. Je doporučeno mít zavřená všechna okna. #blackout

 

 

Výpadek proudu postihl také pražskou MHD. Mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková řekla, že kolem 22:30 byl přerušen provoz tramvají číslo 2, 4 a 10, podařilo se jej obnovit krátce po 23:00. V okolí požáru byly kvůli zásahu hasičů odkloněny autobusové linky 135 a 177. Příčiny požáru zatím nejsou známy.

Část Prahy kvůli požáru postihl výpadek proudu

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.