Politici dosavadních vládních stran i opozice dál hledají cestu z vládní krize po pádu kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Očekává se jednání uvnitř stran i mezi koaličními partnery. Sešlo se také vedení ČSSD s lídry TOP 09. Chtělo je přesvědčit o tom, aby dosavadní druhá nejsilnější vládní strana hlasovala pro rozpuštění Sněmovny, a tím pro předčasné volby.

TOP 09 i přesto, že se snaží i nadále zachovat stávající koalici, připustila, že v případě neúspěchu při jednáních o novém premiérovi návrh na rozpuštění sněmovny podpoří. Je to podle ní lepší řešení než úřednická vláda, která by vedla zemi až do řádných voleb v roce 2014. "Vzhledem k situaci v republice je dobře, že demokratické strany mezi sebou mluví, a tedy nejenom v koalici, ale i s opozicí," uvedl po jednání TOP 09 a ČSSD Karel Schwarzenberg. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.