Jako by si myslela, že žije v nějakém špionážním filmu, ale evidentně v nějakém velmi špatném špionážním filmu, říká bývalý zaměstnanec Úřadu vlády. Jany Nagyové se zjevně dodnes bojí. Nepřeje si zveřejnit jméno. Stále pracuje ve státní správě. A jak říká, “víte, ona byla opravdu mocná, to nejsou jen pověsti”.

Pověstí o Janě Nagyové – hlavní postavě největšího politického skandálu, jaký kdy Česko zažilo, kolovalo docela dost. Je to i tím, že až na úplné výjimky s médii téměř vůbec nekomunikovala. Ti, kdo ji osobně poznali, říkají, že byla doslova paranoidní a velmi to přenášela na premiéra Petra Nečase.

Dnes už to nejsou jen pověsti. Policie téměř rok odposlouchávala její telefonáty s Nečasem, šéfem ČEZ, různými ministry, členy ODS, agenty tajné služby a podle neoficiálních informací také s některými kmotry. Mnoho z toho je obsahem už zveřejněných policejních protokolů. Při jejich čtení se jen těžko lze ubránit dojmu bývalého podřízeného Nagyové. Je to podivný špionážní příběh.

Nagyová působila na Úřadu vlády podle svědectví několika jejích bývalých podřízených jako generálka. Nesnesla odpor. A to ani nepatrný.

Nad vším se snažila mít kontrolu. A ten, kdo se jí nechtěl podřídit, v řádu maximálně měsíců přišel o místo. Například jen za dobu, co Nagyová vedla premiérskou kancelář Petru Nečasovi, vystřídala vláda hned čtyři mluvčí a z kanceláře odešlo mnoho dalších zaměstnanců.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.