Novou premiérkou po Petru Nečasovi může být překvapivě předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. Oznámilo to grémium ODS.

"Je to člověk s morálním i politickým kreditem, s dlouhodobě pevně ukotvenými pravicovými názory, který je schopný naši zemi důstojně reprezentovat doma i v zahraničí," uvedl úřadující předseda Martin Kuba.

Původně se přitom spekulovalo o tom, že kandidátem občanských demokratů by mohl být právě Kuba, nebo ministr dopravy a bývalý šéf poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

„Tento rok to je patnáct let od doby, kdy jsem se stala poslankyní, kandidovala jsem a uspěla ve čtyřech parlamentních volbách, kdy jsem dostávala hlasy od straníků i voličů. Nastal okamžik, kdy musíte sečíst tu podporu a také něco vrátit,“ konstatovala Němcová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.