Zkušená politička ODS a předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová má šanci stát se první premiérkou v dějinách Česka. Ve středu ji nejvyšší vedení ODS nominovalo na uvolněný post ve Strakově akademii.

V následujících dnech a týdnech ji čeká nelehká úloha – přesvědčit prezidenta i potřebný počet poslanců, že je ta pravá pro post klíčové hráčky české politiky. Ještě před několika dny přitom možnou kandidaturu odmítala. Přinášíme vám rozhovor, který médiím poskytla krátce po sdělení její nominace.

Co vás vedlo k tomu, že jste změnila názor?

My jsme byli velmi rádi, že jsme se dohodli takhle rychle, nebyla to chuť někoho překvapovat. Mé důvody byly ty, že dobře vím, že Česká republika není v dobré situaci. Padne-li vláda země, tak to samozřejmě s tou zemí otřese. Otřese to se stranou, která měla premiéra této vlády, a rychlé řešení je v takovou chvíli správné řešení.

Během čtyř voleb do Poslanecké sněmovny a za těch 15 let ve sněmovně jsem nasbírala hodně podpory a mám dojem, že v tom životě se musí něco vracet.

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.