Veřejnost to vnímá takhle: Buď za něco stojíte a pak se dáte dohromady a sestavíte vládu, nebo za nic nestojíte a běžte, říká dosavadní předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v rozhovoru pro HN.

Kdo vaši kandidaturu vymyslel?

Nejprve jsme v ODS očekávali, že kandidátem na premiéra bude Martin Kuba. Toho ale vývoj událostí přiměl k přesvědčení, že on to být nemůže (odmítala ho TOP 09 - pozn. red.). A přišel za mnou s dotazem, zda bych byla schopná o kandidatuře uvažovat. Odpověděla jsem, že uvažovat o ní musím, stejně jako každý člen vedení ODS. Přes noc jsem se poradila s manželem a se synem a ve středu ráno jsem kývla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.