Poslanci mají jednat v zájmu lidu, a pokud tři obvinění exposlanci ODS dostali trafiky pro svůj osobní prospěch, může jít o korupci, říká bývalá poslankyně ODS a předsedkyně Unie svobody, dnes advokátka Hana Marvanová.

Policie obvinila Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu z přijetí úplatku a zneužití pravomocí úřední osoby. Loni na podzim odmítali podpořit vládní daňový balík, který byl spojen s vyslovením důvěry pro kabinet Petra Nečase. Nakonec ale složili své mandáty. Šnajdr byl pak brzy zvolen předsedou dozorčí rady Čepra, Fuksa se stal vrchním ředitelem společnosti Český Aeroholding a Tluchořův blízký spolupracovník nastoupil do dozorčí rady Českých drah.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.