Na lednovém zasedání Řídícího výboru Českých drah stačila ani ne slabá čtvrthodinka a bylo jasné, že plán exposlance ODS Petra Tluchoře definitivně klapne.

Jeho kamarád Libor Antoš, vysoký úředník ministerstva financí, nyní hojně skloňovaný v souvislosti s politickou korupční aférou, byl bez jakýchkoliv potíží zvolen do dozorčí rady státního železničního podniku.

Když se Tluchořův emisar, který u ministra financí Miroslava Kalouska řídí odbor správy majetku, přišel členům řídícího výboru představit, nikdo se ho příliš nevyptával.

„V případě pana Antoše trvalo to jednání zhruba deset minut,“ řekl pro IHNED.cz náměstek ministra dopravy Jiří Žák, který jako jeden z členů řídícího výboru Antoše do dozorčí rady drah schválil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.